Berkley Nanofil - NIE JE monofil, NIE JE snura, NIE JE fluorocarbon. Je to uplne nova generacia/kategoria vlasca pouzivaneho k lovu ryb a nazvali ju UNIFIL.
Berkley Nanofil sa sklada z obrovskeho poctu nanovlakien Dyneemy, ktore su molekularne zatavene (nepreplietane!!!) a vytvarovane do kompaktneho Unifiloveho vlasca. Jeho prednostou je obrovska pevnost v ultratenkych priemeroch, nenasava vodu, je lahky a dosahuju sa s nim velmi daleke hody, bezpamatovy. Je absolutne neprietazny co zarucuje maximalny kontakt s nastrahou a citlivost pri zabere. Vyraba sa od priemeru 0,02mm (nosnost 1,415kg) ! ! ! Najhrubsi vyrabany priemer je 0,20mm (12,649kg). Zaujimavostou je, ze nie je vhodny pre pouzitie s baitcastovymi navijakmi, pretoze pri agresivnom zaseknuti po zabere by sa v ultratenkych priemeroch mohol zarezavat pod seba.

Pozri video >>

JRC - Novinky na rok 2011


Krátke predstavenie noviniek kaprárskeho špecialistu firmy JRC na rok 2011. Noviniek je veľa, vyberám tie najsuper - Prístrešok namontovateľný na lehátko na krátke nočné výjazdy, nepotrebujete rozkladať stan a na noc sa ľahko schováte, úplne nové prúty, potápavá šnúra, nová bižutéria, perfektná taškovina, vylepšené bivaky, nové oblečenie JRC aj s zimným modelom 3 v jednom atd. Proste oplatí sa pozrieť, vyskúšať a vaša voľba bude zaručene dobrá.

Pozri video >>

Chcete sa dostať jednoducho na nedostupné miesta na rieke, alebo jazere? Ponton boat je výborná voľba, ktorá bez toho aby ste sa museli obliekať do broďákov, vám umožní ľahko sa dostať kamkoľvek budete chcieť. Pritom je skladný ľahko rozložiteľný a oproti člnu nepotrebujete pomoc ďalších ľudí. Proste za pár minúť si zložíte ponton boat, nemusíte sa prezliecť a môžete vyplávať na vodnú hladinu. Na rieke však doporučujem si dať brodiace nohavice, pretože nebudete potrebovať kotvu, ale jednoducho sa postavíte a lovíte, pričom na sebe držíte pohodlne ponton boat. Ponton boat má výhodu aj v tom, že ľahko nahodíte na? elektromotor na rýchle presuny a kotvou sa ľahko upevníte. Absolútne perfektne si sonarom pozriete dno a skontrolujete všetky prekážky. Z našich skúsenosti môžeme povedať, že ponton boatom si ryby nerušíte, čo budete vidieť aj na záberoch. Prebádajte s ponton boatom vašu rieku alebo jazero a budete nadšený!!!

Pozri video >>

 

Zamestnanci Riverlandu na svojom tripe v Nórsku testovali s úspechom lov tresiek ľahkou prívlačou, pričom sme používali prúty s gramážou 5-25 a 10-40 (Berkley Skeletor). Používali sme 30g až 50g jigy a nástrahy 13cm Berkley PowerBait Ripple Shada a Pulse Shad a pilkre do 100gramov. Lovili sme v hĺbkach od 5m do 50m z lode ale aj z brehu. Najčastejšie lovenou rybou bola treska tmavá a treska obecná, ale nachytali sme aj halibuty, ostrieže a malé miene. Technika lovu bola ako na Slovensku na zubáče - driftovali sme člnom hranu a poťahovali sme skokmi nástrahu po dne. Pri pilkrovaní to bolo obdobné, prípadne sme z lode spúšťali pilkre kolmo dole a prelovovali sme povyťahovaním a spúšťaním celý stĺpec vody.

Pozri video >>

Čerstvý majster Slovenska v muškárení Ján Bartko (vedúci predajne Riverland v Liptovskom Mikuláši) vám predvedie, že muškárenie z lode v Nórsku je naozaj okúzľujúce. Používal prúty Sage 6 a 8, potápavú šnúru Airflo Sixth Sense a streamre, bielej a orandžovej farby, ktoré bežne používa na Slovensku na lov zubáčov a ostriežov. Najchytanejšími rybami boli treska tmavá, treska polack, treska obyčajná a super bojovné makrely. Veľkosť rýb sa pohybovala od 30cm do 80cm. Najväčším úlovkom boli tresky polack okolo 80cm.

Pozri video >>

Zamestnanci Riverlandu boli v júli na rybačke v Nórsku ako AbuGarcia team. Okrem spoznávania tradičného lovu v Nórsku s pilkrovými prútmi a multiplikátormi v hĺbkach nad 150m sme sa snažili hlavne skúšať trochu športovejší lov muškárením a ľahkou prívlačou. Snažili sme sa na vlastnej koži vyskúšať uloviť aj veľké ryby v menších hľbkach a vychutnať si zdolávanie veľkých a mimoriadne bojovných rýb na jemnejšie prúty. Hlavne však sme si vychutnávali pôžitok z nonstop rybačky, keďže v tomto čase bol v Nórsku polárny de? a ryby sa dali chytať netradične za vidna aj v noci.

Pozri video >>

Na morský rybolov doporučujeme v každom prípade zadovážiť si plávajúce oblečenie, ktorého funkčnosť, t.z., že vás bez problémov udrží na vode a dokonca chráni istý čas aj pred podchladením si môžete pozrieť na nasledujúcom videu. Výhodou tohto oblečenia je že má aj tepelno-izolačné vlastnosti a chráni vás pred zimou a nepríjemným vetrom. Toto oblečenie môžete využiť aj na Slovensku v chladnom období nielen na člne. Nespornou výhodou okrem bezpečnostných kritérií, je komfort pri rybačke. Poskytuje vám nesporne väčšie pohodli pri rybačke, ako plávajúca vesta.

Pozri video >>

Špičková firma Sage vám predstavuje niektoré zo svojich úspešných prútov, ktoré ocenili viacerí špičkoví muškári. Tieto prúty s celoživotnou zárukou používajú špičkoví pretekári, majstri sveta, slovenské a zahraničné reprezentačné družstvá. V nasledujúcich videách vám predstavia pretekári tieto unikátne prúty aj so zábermi akcií prútov.

Pozri video >>

Pozrite si neuveriteľné podvodné ukážky, ako kapre reagujú na montáže. Vo videách nájdete detailné zábery kaprov pri ochutnávaní a zbieraní nástrah z dna.

Pozri video >>

Fox novinky - bižutéria


Fox prináša novinky v bižutérii a šnúrach. Nejde len o nový design, ale aj nové materiály a nové systémy. Nové sú taktiež šnúry na koncové montáže, nové typy háčikov, nové praktické doplnky, ktoré budete potrebovať na každodennej rybačke. Perfektnou pomôckou je napríklad organizér hotových montáži na umiestnenie v stane, alebo hotové montáže.

pozri video >>

FOX - novinky na rok 2009


Na tejto stránke nájedete videá noviniek od firmy Fox. V novinkách stany a bivaky, nájdete perfektné videá s jednoduchými ukážkami výhod a nových detailov stanov a bivakov. Ďalšie videá vám predvedú pípače, prúty a stojany tak perfektne vysvetlené, že ani na chvíľu nezaváhate, že toto mohli vymyslieť len špecialisti na kaprov vo firme FOX.

Pozri video >>

Pozrite si rôzne koncové montáže na boilies systém, ktoré vám odporúča firma Fox. Videá sú veľmi podrobné a ľahko sa naučíte, ako si zhotoviť montáže a aké produkty na zhotovenie montáži potrebujete. V rýchlej voľbe pod videom sa ľahko nastavíte na použité produkty a môžete si ich okamžite kúpiť. V prípade, že máte záujem môžeme vám vybrané systémy naviazať a zaslať - využite naše Služby zákazníkom v lište na pravej strane.

Pozri video >>

Pozrite si ukážky málo používanej techniky lovu - drop shot. Týmto systémom vydráždite dravcov aj na prechytaných vodách, kde ryby sú maximálne opatrné. Táto technika je založená na koncovom olovku, nad ktorým je priamo na vlasci naviazaný háčik s očkom. Vzdialenosť nástrahy od olovka upravíte podľa reliéfu dna, prípadne výšky podvodnej vegetácie. Na túto techniku potrebujete krátky prút s rýchlou akciou s ktorým lepšie prenesiete jemné pohyby nástrahy. Nástrahu držite na jednom mieste a natriasaním, spúšťaním a dvíhaním oživujete nástrahu. Po chvíli rýchlejším zdvihom presuniete nástrahu. Na ukážkach uvidíte, ako by sa mala nástraha pohybovať.

Pozri video >>

Prezentácia nástrahy Gulp Alive. Gulp Alive sú absolútna novinka od firmy Berkley, špecialistu na prívlač. Nástrahy nie sú z gumy, ale sú vyrobené na prírodnej báze (kukuričného škrobu) a preto nezaťažujú životné prostredie. Ak ju zožerie ryba, tak ju bez problémov strávi. Nástrahy sú v špeciálnom vedierku v tekutom dipe, môžete ich kedykoľvek dobiť jednoduchým namočením do dipu. Po rybačke nástrahu vrátite do dipu. Výhoda dipu na vodnej báze je, že nestúpa k hladine ako dipy na olejovej báze, ale sa voľne rozptyľuje v stĺpci vody a zanecháva dlhotrvajúcu stopu. Testy dokázali, že gumenú nástrahu ryba chytí do papuľky a okamžite pustí, pretože zistí svoj omyl. Gulp Alive drží až 20 sekúnd, takže máte dostatočný čas na zásek. Vyrábajú sa vo verzii morskej ako krevetky, kraby, červy, alebo sladkovodnej, ako rybyčky, prípadne červy a kostné červy, vo viacerých farbách a veľkostiach.

Pozri video >>

Berkley Buzz Bait Boilies


Absolútna novinka – Nová generácia Boilies na krátke chytanie do 6 hod., okamžitá účinnosť. Obrovský rozdiel medzi nástrahami novej generácie a súčasnými je v kvalite ingrediencií a vyhotovením zachovávajúcom si nezmenené chute a vône. Tieto boilies novej generácie nie sú varené, nie sú vyrábané na pare ani inou tepelnou úpravou, počas ktorej by sa mohli aromatické látky vytratiť, alebo zmeniť svoju štruktúru Nástraha má pevné jadro a vonkajší obal, ktorý okamžite vo vode začne uvoľ?ovať aromatické látky, príťažlivé pre kaprov. Veľkosti 12mm, 16mm a 20mm v balení 500g a 1kg. V chutiach - Royal Honey, Cherry/Red Berry, Swiss White Chocolade, Halibut, King Krab/Mussel. Vyrábajú sa aj ako plávajúce - pop up, a vyrábajú sa aj dipy.

Pozri video >>

Prezentácia nástrahy na more. Vysokoúčinné nástrahy, všetky sú aromatizované špeciálnym dipom pre morské ryby. Nástrahy sa dodávajú buď vo vedierku s tekutým dipom, alebo v sáčku s nadipovaným prostredím. Veľmi účinné sú hlavne zmesy vo vedierku, kde sú nakombinované krevety a kraby  v rôznych farbách. Nástrahy sú vyrobené zo špeciálneho materiálu, ktorý neškodí životnému prostrediu, pretože sa po čase rozloží. Ryba nástrahu bez problémov strávi. Je to nový trend v chytaní rýb, veľmi šetrný životnému prostrediu.

Pozri video >>

Hollow Belly 1


Ukážka fungovania nástrahy Hollow Belly. Táto nástraha je vyrobená špeciálnou technológiou a jej princíp je v tom, že má 2 vrstvy a je vo vnútri dutá. To umož?uje oveľa ľahšiu prácu pri navliekaní háčika a otvára nové možnosti používania nástrahy. Očko, vzor a farba sú na prvej vrstve, ktorá je obtiahnutá druhou úplne priehľadnou vrstvou, takže sa vám nástraha nepoškriabe a nespadne vám v žiadnom prípade očko. Veľká plutva chvosta poskytuje perfektnú plávaciu akciu nástrahe, ktorá neuveriteľne dráždi dravcov. Duté telo umožní lepšiu manipuláciu s háčikom a úplne iný pohyb vo vode, čo ocení zvlášť pri systéme na dropshot. Plávajú a vyzerajú ako živé a v kombinácii so sprayom Gulp Alive sú neodolateľné pre ryby. Používajú sa v plytkých a zarastených vodách ako plávajúce nástrahy so skrytým háčikom pod vonkajšou vrstvou na šťuky, alebo s jigovou halavou na lov zubáčov a ostriežov. Varianta s normálnym chvostíkom je výborná na dropshot. Vyrába sa v dvoch variantoch, ktoré sa líšia chvostíkom v 7 farbách a 3 veľkostiach. Táto nástraha bola úspešne testovaná na Liptovskej Mare profesionálnym tímom Berkley.

Pozri video >>

Nasprerujte si nástrahu! Gulp Alive Spray zmení chuť a pach akejkoľvek nástrahy na ŽIVÚ! Zvyšuje efektivitu Vašich nástrah- woblerov, plandaviek, gumených nástrah, rotačiek ale aj živých nástrah a prípadne boilesov. Je vyrobený na vodnej báze, takže zanecháva pachovú stopu v stĺpci vody, nie ako olejové, ktoré stúpajú k hladine. Prekoná všetky attraktanty na olejovej báze. Dostupné v arómach - krab, kreveta, cesnak, nočný červ, ryba-sleď, kalamár, rak-ryba.

Pozri video >>

Super účinná nástraha. Berkley Manic Shad je aromatizovaná gumená nástraha s tvarovanou olovenou hlavou na jigovom háčiku. Hlava je prirodzene farbená s 3D očkami realistix. Za hlavou sa nachádza golierik z jemného plastu, ktorý spôsobuje perfektný valivý pohyb, ktorý napodob?uje ranenú rybku. Nástraha zanecháva pachovú stopu a po dlhšom používaní doporučujeme nadipovať Berkley Gulp Attractantom. Nástrahy sa vyrábajú v 14 farbách a sú vhodné aj do slanej aj sladkej vody. Predávajú sa v sete 1hlava + 2 až 4 telíčka (podľa veľkosti).

Pozri video >>

Firma Berkley opäť posúva latku štandardov pre rybárske šnúry s novinkou FIRELINE CRYSTAL. Už nemusíte váhať, či Fireline je šnúra, alebo vlasec. Neuveriteľné je skutočnosť: - prvá priehľadná šnúra pre minimálnu viditeľnosť pod hladinou - ak nájdete priehľadnejší vlasec, určite to bude monofil - zachováva si všetky vlastnosti splietanej šnúry – nulovú prieťažnosť, oderuvzdoronosť, žiaden pamäťový efekt, vysoká jemnosť - dostupná v ultra tenkých priemeroch - pri priemere 0,04 mm – nosnosť 3,5 kg

Pozri video >>

Ukážka funkčnosti šnúry, ktorá je vo vode pre rybu neviditeľná.  SpiderWire šnúra má patentovaný princíp priesvitnosti pre neviditeľnosť vo vode. Výrobok naväzuje na osvedčené šnúry Stealth, hlavne na ich unikátnu konštrukciu. Šnúra ne vyrobená z Dyneema PE vlákna, ktoré je špeciálne pletené a na výrobu šnúry sa používa vysoké množstvo zozbieraného vlákna pre väčšiu guľatosť a životnosť. SpiderWire Invisi Braid má patentovaný systém studeného lisovania. Samozrejmosťou je nulová prieťažnosť a potiahnutie šnúry špeciálnym materiálom, ktorý zvyšuje odolnosť šnúry voči oderom. Táto šnura je špeciálne konštruovaná pre ďaleké hody a je o 24% pevnejšia v uzle ako predchádzajúci model a o 17% pevnejšia ako obyčajná šnúra.

Pozri video >>

 

Na nasledujúcich videách si môžete pozrieť rôzne druhy uzlov, hlavne aké uzly používať, ak chcete chytať so šnúrou. Naučíte sa však viazať aj šnúru o silon a šnúru, alebo silon o nástrahu. Určite sa naučte viazať najznámejší a najlepší Palomar uzol na šnúry. Nestane sa vám, že by sa šnúra vyvliekla a zvýši sa aj jej nosnosť. Kvôli lepšej prezentácii sú vo videách použité hrubé šnúry.

Pozri video >>

 
 
Partneri